Вы здесь

10 февраля - Новости законодательства февраль 2013 г

РЕЄСТР ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Хіт! Реєстр податкових накладних та Порядок його заповнення від Мінфіну

Мінфін вирішив замінити Реєстр виданих та отриманих податкових накладних та Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що були затверджені наказом ДПС України N 1002 від 24.12.2010 р.

Тепер до вашої уваги нові форма Реєстру та Порядок його заповнення.

Суттєвих змін Реєстр на зазнав – слово "виписка" замінено на "складання", "ВМД" – на "митна декларація", "ставка 20%" - на "основна ставка".

Але можна відмітити й таке:

1) службове поле 02 "Відмітка про подання до декларації з ПДВ з позначкою:" підкориговано відповідно до нової форми декларації з ПДВ, що затверджена наказом N 1342 від 17.12.2012 р.;

2) в табличній частині Розділу І замість графи 12 "Експорт товарів та супутніх такому експорту послуг (база оподаткування)" тепер дві графи12 "Вивезення товарів за межі митної території України (база оподаткування)" та 13 "Постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено за межами митної території України". Цікаво те, що в п. 2.7 нового Порядку щодо заповнення даних граф сказано: "У графах 7–12 відображається інформація щодо постачання товарів/послуг". Графу 13 пропущено. Фраза ідентична тій, що була в Порядку N 1002, тому, напевно, її просто скопіювали в новий Порядок, забувши при цьому про нововведену 13 графу.

-------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення" (N 1340 від 17.12.2012 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.02.2013 р. за N 201/22733 та набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем з дня його офіційного опублікування.

 

БЛАГОДІЙНИЦТВО

Благодійництво за новим Законом

3 лютого набрав чинності оновлений Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", який привніс значні зміни у діяльність благодійників.

Так, Законом спрощено порядок реєстрації благодійних організацій. Її здійснюватимуть державні реєстратори за місцезнаходженням таких організацій у строк, не більший 3 робочих днів з дати надходження документів, необхідних для її проведення.

Нагадаємо, що до набрання чинності зазначеним Законом реєстрація здійснювалась Мін'юстом, а строк її проведення становив понад 2 місяці.

Крім того, Законом скасовано поділ благодійних організацій на місцеві, всеукраїнські та міжнародні, що дасть їм можливість вільно здійснювати свою статутну діяльність на всій території України без перереєстрації.

Цікавими є деякі нові норми, зокрема, щодо заборони надання благодійної допомоги політичним партіям або від імені політичних партій, а також заборони участі благодійних організацій у виборчій агітації.

Очікується, що Закон полегшить порядок утворення і діяльності благодійних організацій.

------------------------

Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" (N 5073-VI від 05.07.2012 р.) Офіційне опублікування: "Голос України" N 22 від 02.02.2013 р.

Дата набрання чинності: 03.02.2013 р. 

 

IT-СФЕРА

Айтішників вписали в законодавче русло, хоч і з запізненням у півроку

Наші читачі добре пам’ятають Закон N 5091-VI від 05.07.2012 р., який встановив особливі правила оподаткування в ІТ-сфері. Вони довго обговорювалися, фіскали змінювали свої погляди щодо застосування ПДВ-пільги, пропонували реєструватися за проектною формою реєстраційної заяви. Але з горем по полам особливі правила оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції (далі – СІПП) стартували з 01.01.2013 р.

Хоч і з величезним запізненням, розглянутим документом затверджено:

- Порядок ведення реєстру суб’єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування;

- форму реєстраційної заяви суб’єкта індустрії програмної продукції як суб’єкта, який застосовує особливості оподаткування;

- форму свідоцтва про реєстрацію суб’єкта індустрії програмної продукції як суб’єкта, який застосовує особливості оподаткування;

- форму заяви про анулювання реєстрації суб’єкта індустрії програмної продукції як суб’єкта, який застосовує особливості оподаткування.

Важливо! Мінфін рекомендує СІПП, які подали до набрання чинності коментованим наказом реєстраційні заяви для отримання Свідоцтва про реєстрацію СІПП, подати нові заяви вже за затвердженою формою. Незважаючи на те, що інформація носить рекомендаційний характер, впевнені, що податкова трансформує її в обов’язковий.

Декілька слів про сам Порядок ведення реєстру суб’єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування. В ньому знайшлося місце механізму унесення змін до згаданого реєстру та свідоцтва про реєстрацію СІПП.

Так, у разі виникнення змін у даних, які зазначаються у Свідоцтві, підприємство зобов’язане протягом 30 календарних днів після виникнення змін подати до органу ДПС за своїм місцезнаходженням Реєстраційну заяву з позначкою "Зміни" у такому самому порядку, як і при реєстрації, та повернути Свідоцтво. У разі відсутності підстав для відмови у заміні Свідоцтва та внесенні змін до Реєстру орган ДПС зобов’язаний протягом  15 робочих днів з дня отримання Реєстраційної заяви внести запис про зміни до Реєстру, анулювати попереднє Свідоцтво та видати (або надіслати поштою з повідомленням про вручення) нове Свідоцтво.

 

Насамкінець нагадаємо, що ДПС має створювати, вести та оновлювати Реєстр суб’єктів, які застосовують особливості оподаткування діяльності в індустрії програмної продукції та щомісяця до 10 числа оприлюднювати його на офіційному веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua). Поки що з цим завданням ДПС не впоралася.

------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку ведення реєстру, форм реєстраційної заяви, заяви про анулювання реєстрації та свідоцтва про реєстрацію суб’єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування" (N 12 від 14.01.2013 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.01.2013 р. за N 199/22731 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

Декларуємо авансові внески з податку на прибуток

Розглянутим листом податківці повідомляють, що платники податку на прибуток повинні провести декларування авансових внесків з податку на прибуток за підсумками діяльності звітного (податкового) 2012 року за формами податкових декларацій, в які були внесені зміни наказом Мінфіну N 1281 від 05.12.2012 р. (чинний з 22.01.2013 р.).

-------------------

Лист Державної податкової служби України N 2266/7/15-1317 від 29.01.2013 р.

 

Не буде штрафів за сплату податку на прибуток на старі коди бюджетної класифікації

ДПС погодилась, що до платників податку на прибуток, які сплатили авансові внески у січні 2013 року (до встановлення кодів для сплати авансових внесків з податку на прибуток) на інші коди бюджетної класифікації для сплати податку на прибуток, штрафні санкції не можуть застосовуватися.

Поряд з цим нагадаємо, що податкова воліє термінового подання підприємствами заяв про переведення сплаченої суми авансового внеску з податку на прибуток у січні 2013 року на нові коди Класифікації доходів бюджету (зокрема, про це йшлося у листі ДПС N 1269/7/15-1317 від 21.01.2013 р.).

-------------------

Лист Державної податкової служби України N 2267/7/15-1317 від 29.01.2013 р.

 

ЗБІР ЗА ПЕРШУ РЕЄСТРАЦІЮ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

На підході нова форма розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів

Мінфін переписав форму Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджену наказом ДПС N 994 від 23.12.2010 р. Кардинально нічого не змінилось, але внесено невеликі правки. Наприклад, у назві колонки 8 рядку 7 з’явилось уточнення розрахунку суми збору.

Оскільки згаданий розрахунок юрособи подають в 10-денний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів, то пункт 46.6 ПКУ тут не працює. Звідси можемо припустити, що податкова вимагатиме звітувати за новою формою розрахунку вже починаючи з дати набрання нею чинності. А станеться це тоді, коли розглянутий документ буде офіційно опубліковано.

-------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів" (N 1405 від 21.12.2012 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01.2013 р. за N 149/22681 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

ЗБІР ЗА СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ

Особливості розрахунку "водного" збору за І квартал 2013 року

Нюанси зі сплатою податків та зборів виникли через те, що більшість норм Закону N 5503-VI мали набрати чинності 01.01.2013 р., як це передбачено Прикінцевими положеннями згаданого документа. Проте закон був надрукований у газеті "Голос України" тільки 04.01.2013 р. (N 2 за 2013 р.). У свою чергу, відповідно до ст. 94 Конституції України, закон набирає чинності не раніше дня його опублікування. Виходячи з цього, дата набрання чинності змінами – 04.01.2013 р.

Після довгих роздумів з цим погодилися фіскали, але бухгалтеру від цього не легше. Адже податкові зобов’язання необхідно обчислювати за два періоди:

- з 01.01.2013 по 03.01.2013 рр. (включно) - за ставками, що діяли у 2012 році;

- з 04.01.2013 р. – за новими ставками, проіндексованими Законом N 5503-VI.

Крім того, податкова просить врахувати наступні моменти:

- податкова декларація за спеціальне використання води для потреб водного транспорту за І квартал 2013 року не подається;

- в податкових деклараціях: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за I квартал 2013 року рекомендує старі і нові ставки показувати окремими рядками (з приміткою у цих рядках: "з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно" та "з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно");

- рекомендує подавати дві звітні податкові декларації збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики за I квартал 2013 року (за період "з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно" та за період "з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно").

Зверніть увагу! При звітуванні за І квартал 2013 року ДПС посилається на форми декларацій, затверджені наказом ДПА N 1009 від 24.12.2010 р. Хоча не виключаємо й те, що контролери змінять свій погляд, і для звітування за цей період попросять використати нові форми, затверджені наказом Мінфіну N 1403 від 21.12.2012 р. Якщо з’явиться така інформація, ми обов’язково вас проінформуємо про це.

-------------------

Лист Державної податкової служби України N 1947/7/15-2117 від 28.01.2013 р.

 

ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ

Турзбір та збір за паркування мають нові форми декларацій

Мінфін своїм наказом N 1402 від 21.12.2012 р. затвердив нові форми:

- Податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;

- Податкової декларації туристичного збору.

Нагадаємо, що відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Звідси, якщо наказ буде опублікований найближчим часом, то звітувати вперше за цими бланками доведеться за перше півріччя. Хоча не виключаємо, що податкова в черговий раз матиме свої погляди на цю ситуацію.

-------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору" (N 1402 від 21.12.2012 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.2013 р. за N 127/22659 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

Нова форма Податкового розрахунку збору за спецвикористання лісових ресурсів

Мінфін затвердив нову форму Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

Якщо наказ, що затверджує дану форму, буде опублікований у першому кварталі, то вперше звітувати за нею доведеться за перше півріччя, адже згідно з п. 46.6 ПКУ нові форми набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

-------------------

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів" (N 1404 від 21.12.2012 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2013 р. за N 172/22704 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

ЄДИНИЙ СОЦВНЕСОК

Форма повідомлення про проведення планової перевірки платника ЄСВ вже є

ПФУ затвердив форму повідомлення про проведення планової перевірки платника єдиного внеску.

Нагадуємо, що про планову перевірку платник єдиного внеску інформується не пізніше, ніж за 10 днів до дня її проведення письмовим повідомленням, яке надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою або вручається особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі платника єдиного внеску (п. 6 Порядку N 233 від 09.03.2011 р.).

-------------------

Постанова Пенсійного фонду України "Про затвердження форми повідомлення про проведення планової перевірки платника єдиного внеску" (N 1-1 від 17.01.2013 р.) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.01.2013 р. за N 194/22726 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

ІНДЕКС ІНФЛЯЦІЇ

Індекс інфляції у січні 2013 року

За даними Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін на товари та послуги (індекс інфляції) у січні 2013 року до попереднього місяця становив 100,2%, до грудня попереднього року – 100,2%.

 

Київська міськдержадміністрація

- рекомендувала керівникам підприємств, установ та організацій міста Києва (за винятком органів Пенсійного фонду, "Укрпошти", Державної казначейської служби та банківських установ) перенести у 2013 році для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з п'ятниці 3 травня - на суботу 18 травня, п'ятниці 10 травня - на суботу 1 червня (розпорядження N 77 від 24.01.2013 р.);

 

ОФІЦІЙНИЙ ПОГЛЯД

Огляд найцікавіших питань та відповідей з газети з газети

"Праця і зарплата" (N 4, від 30.01.2013 р.)

Руслан Бурлака (головний державний податковий ревізор-інспектор відділу адміністрування майнових податків Управління майнових податків та моніторингу з питань оподаткування фізичних осіб ДПС України) відмітив: якщо фізособа є власником кількох об'єктів нерухомості, то база оподаткування розраховується окремо по кожному з них. У свою чергу пільга щодо сплати податку надається фізособі тільки один раз за звітний період і застосовується до нерухомості, де він зареєстрований, або за його вибором.

Крім того, спеціаліст ДПС вніс ясність у питання, хто має сплачувати податок на нерухоме майно, якщо квартиру (будинок) продано впродовж року. За його словами, якщо майно продано впродовж року, то податок сплачують як попередній, так і новий власник пропорційно до часу володіння таким житлом.

2012 http://www.dpcenter.com.ua - Дебет Плюс Центр