Вы здесь

08/10/14 Новости законодательства октябрь 2014 г.

Середня зарплата мобілізованих та ЄСВ: податківці змінюють свою думку

У Звіті про ЄСВ суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам на особливий період відображаються на загальних підставах

Державна фіскальна служба України відкликала спільний з ПФУ лист від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17, № 19426/05-10 щодо нарахування та відображення у Звіті про ЄСВ сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Податківці пояснили таке своє рішення відсутністю порядку відшкодування з бюджету компенсаційних виплат у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам.

Водночас ДФСУ нагадує, що за мобілізованими працівниками на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в якому вони працювали на час призову. При цьому на такі компенсаційні виплати на особливий період ЄСВ не нараховується.

Якщо ж працедавець не отримує компенсаційні виплати з бюджету, то сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, є базою нарахування єдиного внеску.

Аналогічне роз'яснення розміщено і в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 301.03) (див. "Оподатковуємо середню зарплату мобілізованого").

Виходячи із зазначеного, у Звіті про ЄСВ суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам на особливий період відображаються на загальних підставах.

При цьому, податківці запевняють, що при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування ЄСВ не будуть застосовуватись. Підставою для незастосування фінансових санкцій буде форма військового квитка та довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

( Лист ДФСУ від 29.09.2014 р. № 5655/7/99-99-17-03-01-17)

Джерело:

«Дебет-Кредит»

 

Нацбанк заборонив використовувати зарплатні картки для зарахування інших платежів

Українцям заборонили вільно користуватися зарплатними картками, а також рахунками, на які нараховуються стипендії, пенсії, виплати на дітей та інші соціальні виплати

Соответствующие требования озвучены в письме от 01.10.2014 г. № 25-110/55892.

Такие новшества связаны с тем, что 2 августа вступили в силу изменения относительно обложения НДФЛ доходов в виде процентов по текущим банковским счетам. Исключения составляют доходы в виде зарплаты, стипендии, пенсии и другие социальные выплаты.

Банк должен отделять средства, доход в виде процентов от которых включается в расчет общего налогооблагаемого дохода плательщика налога, от необлагаемых доходов.

Специалисты Нацбанка подчеркнули, что банк для зачисления исключительно указанных выплат открывает физическому лицу отдельный текущий счет или использует уже открытый для этих целей счет (отдельный счет).

Если у клиента уже открыт текущий счет в банке, на который осуществляется зачисление заработной платы, стипендии, пенсии, социальной помощи и других социальных выплат, то открывать отдельный счет для таких поступлений не нужно. Банку достаточно заключить с клиентом дополнительное соглашение к договору банковского счета, где предусмотреть ограничения по зачислению средств.

На отдельный счет могут быть зачислены:

- средства, ранее ошибочно (излишне) перечисленные с этого отдельного счета;

- средства за возвращенные товары или неполученные услуги, оплата за которые была осуществлена с этого отдельного счета при помощи электронного платежного средства.

Если у клиента есть желание пользоваться другими банковскими услугами, в том числе получать кредит овердрафт, осуществлять зачисление других поступлений, то он может открыть для этих целей еще один текущий счет.

Джерело:

ЛІГА:ЗАКОН

2012 http://www.dpcenter.com.ua - Дебет Плюс Центр