Вы здесь

27/11/14 Благодійна допомога не оподатковується, якщо її цільове використання підтверджено

Обов'язок по контролю за цільовим використанням коштів набувачами допомоги (учасниками бойових дій та членами їх сімей) покладається на благодійника - юрособу

ДФСУ у листі від 05.11.2014 р. №6280/6/99-99-17-03-03-15 нагадала, що до оподатковуваного доходу не включається благодійна допомога в будь-якій сумі (вартості), виплачена (надана), зокрема, благодійником - юридичною особою на користь учасників бойових дій та членів їх сімей за умови дотримання норм пп. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 Кодексу. При цьому обов'язок щодо контролю за цільовим використанням коштів набувачами допомоги (учасниками бойових дій та членами їх сімей) покладається на благодійника - юридичну особу.

Разом з тим ДФСУ зауважує, що набувач благодійної допомоги зобов'язаний підтвердити благодійнику - юридичній особі статус учасника бойових дій. Члени сімей зазначених осіб зобов'язані підтвердити родинний зв'язок з учасником бойових дій, статус учасника бойових дій, поранення, інше пошкодження здоров'я, гибель та інші пошкодження внаслідок АТО.

Благодійник - юридична особа після підтвердження набувачами благодійної допомоги, які мають статус учасників бойових дій та членів їх сімей, цільового використання коштів зазначає відомості про надані суми благодійної допомоги в податковій звітності.

Сума благодійної допомоги, що надається благодійником - юридичною особою на користь платників податку - учасників бойових дій або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, відображається в податковому розрахунку за формою N 1ДФ під ознакою доходу "169".

 

Джерело: «Дебет-Кредит»

2012 http://www.dpcenter.com.ua - Дебет Плюс Центр